скоро:

  follow me on Twitter

  понеделник, февруари 27, 2006

  Секојдневие бр.7


  Едно неверојатно ладно утро на блиску до една од автобуските постојки кај мене...
  Просјаци - претежно Афроамериканци се обидуваат да ти извлечат пари и цигара. Пробуваат и да ти продадат се што им дојде сето тоа правејќи го на креативен начин.

  Дечкото на сликата со чадорот некој Емигрант од Пакистан на кој збор не му разбрав кога го прашав колку долго чека автобус. Двајцата што минуваат по улицата се двајца афроамериканци кои брзаа некаде. шоферот на автобусот исто така.

  На првото седиште двајца полјаци се караат како сега да се враќаат од излегување, на последното седиште еден мексиканец спие а јас сум оној на спротивната страна од мексиканецот со црната капа, шал и капут и се тресам од ладно. Две баби со шубари го дополнуваат целиот шлаг.

  Немав чадор а и не сум си купил. Ги мразам невремињата во Чикаго и мразам да одам на работа во 5:30 сабајле.

  2 коментари:

  hehehehe рече...

  Pisi adresa, jas ke ti kupam cador i ke ti go pustam

  Анонимен рече...

  Ne se zali, vrati se doma togas, pa ke te vidime sto mozis...i ke vikas ne mrazam tuku sakam!