скоро:

  follow me on Twitter

  недела, мај 15, 2005

  МБЗ = Соут Парк

  Инспиран од денешното гледање на последните две епизоди од деветата сезона на South Park решив да направам South Park ликови за сите МБЗовци. Само овие ги знам како изгледаат во живо и затоа ги направив! Другите не се лутете :)

  Јас:  Другарот Nuanda: (у класичен стил)

  Ениа:

  Букаро: (немаше пенкало и лист)

  Лала:

  Ивица: (пошто се пофали дека си купил вокмен)

  Moonwatcher: (пошто ги обожава South Park)


  ВУНА:

  Мери:

  Sch Narciz:

  И последен но не најмалку важен Канализација:


  15 коментари:

  mary рече...

  :)))))))))))))))) ептен фотогенични сме биле ние! Супер сме!

  Shepard рече...

  кај е канализација :о

  Бај д веј, се измочав од смеееееееењееееее ааааааааааааа! Глеј ме ко Џанго сум!

  Анонимен рече...

  ups go zaboraviv kanalizacija .... sorry

  LaLa рече...

  се одземав од смеењеееееее!
  крш, крш, сокрш!
  аааааааааа риспееект!!! :))))

  Бобан рече...

  Лаличка имаше гитарка и сакав да ја ставам на твојот лик, но ми текна дека свириш на пијано..

  Бобан рече...

  Kој рече дека го нема Канализација ете го!

  .аНТИ рече...

  кај ми е брадата?

  Бобан рече...

  Ивица ова е твоја детска форма :)

  .аНТИ рече...

  А бе од мал имам брада.

  Bukarski рече...

  Јас дури сеа видов.. сине.. вуна.. ко левиов свежо избричен мадлак си ми..

  буахаха, алал да ти е Боби ова мене скроз ме воодушеви!!!

  Dwr Budr рече...

  Фино! Али ја не поднесуем ACDC. Сепак фино!

  Nuanda рече...

  Дури денеска ги видов. Супер се :)
  Поздрав

  enya рече...

  Lele, super sme site. Alal da ti e :)

  Sch - Narcis рече...

  ДЅРИ НЕ ПРИМЕТИВ ДЕКА НЕ Е СЛИКА СИ СЕ ЗАЉУБИВ ВО СЛИКИЌКАТА :)

  Малечката принцеза рече...

  Сега имам комплетна слика за сите :)