скоро:

  follow me on Twitter

  четврток, мај 26, 2005

  Ју Ес Еј - На повидок!

  Ви посакувам да го осетите она чувство кога ви се исполнува некоја голема желба, сакам да се чувствувате баш онака како што јас се чувствувам во моментот и ќе се чувствувам кога ќе стигнам во Америка. На повидок е да ми се исполни најголемата желба која сум ја имал некогаш. Не толку за Америка како земја туку сакав да го искусам што се вели фејс то фејс англиски јазик во секој сегмент од секојдневниот живот (па нели професор по Aнглиски сум), да го искусам американскиот начин на живот па и ако треба да се здебелам 5-6 кила. Не знам зошто но знам дека кога ќе бидам таму некое време ќе бидам побогат човек. Не зборувам за финансии зборувам за задоволување на мојот авантуристички дух.
  - Софија 14:55 лет до Париз
  - чекање 14 часа
  - Париз - Миами 10:55 нареден ден и уште 18 часа со автобус до местото кај што ќе работам.

  Нареден пат кога ќе пишам ќе биде од таму. Очекувајте патеписи! Еве некои слики што ги најдов на Интернет:  Уф ми застанува здивот.... Ај нека ми е среќен пат!

  6 коментари:

  mary рече...

  Среќен пат. Очекувам да ни доловиш се што ќе сретнеш таму, со фотографии и зборови.

  Shepard рече...

  Среќен пат.. леп провод.

  Karakash рече...

  Sreken pat, pa da pises nekoj izvestaj od nekoja utakmica megu Majami i Detroit ili pak od Finaleto ako Heat stignat do nego, aj...:)

  Sherilla Lay рече...

  Звучи страхотно, дано полета и всичко останало да е минало успешно и сега да се печеш на някой слънчев плаж ::))

  Mariya рече...

  Zdrasti, Bobi!
  Maria ot 214 e:) Pristigna li ve4e? Miami e nai-iakoa grad na sveta, I hope u have fut out there!!! Pishi ako imash vyzmojnost!!! Good luck and take care!

  Nuanda рече...

  Слушај полека малце гледам ептен се залауфа. Немој да имаш големи очекувања, може се наопачки да биде. Кулирај малце. Ти посакувам убав помин, но не се преоптеретувај со САД.